عمر و سرمایه گزاری

آیا نگران داشتن یک مستمری یا کاهش درآمد در سنین بالاتر می باشید؟
آیا نگران تأمین هزینه تحصیل فرزندانتان در آینده یا کمک هزینه ازدواج آنان می باشید؟
آیا به این فکر کرده اید که در صورت فوت ناگهانی سرپرست یک خانوار، بازماندگان وی از نظر مالی با چه مشکلاتی روبرو خواهند شد؟

شرکت بیمه تعاون با درک نهاد ارزشمند خانواده ، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری در شان و شخصیت خانواده های ایرانی ارائه کرده است. این بیمه نامه ضمن پوشش تمامی مخاطرات خانواده (فوت به هر علت، و پوشش های تکمیلی (فوت به علت حادثه، معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر از کارافتادگی کامل و دائم بیمه گذار، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت بیمه گذار ، مستمری درآمد از کارافتادگی، نقص عضو ناشی از حادثه، هزینه های پزشکی ناشی از حادثه،بیماری های صعب العلاج (انواع سکته)و پیوند اعضاء، هزینه های درمانی آخرین سال حیات) پس اندازی مناسب بوده که با سود تضمینی در دسترس خانواده است.

 

 

کاملترین محصول در میان بیمه نامه های عمر می باشد که در آن علاوه بر ارائه پوشش خطر فوت و پوشش های اضافی یک سبد سرمایه گذاری برای بیمه شده تشکیل شده که در هر زمان از مدت بیمه نامه می تواند از این سبد سرمایه گذاری بهره مند گردد. در واقع می توان گفت یکی از ابزارهای برنامه ریزی مالی جهت نهاد خانواده است که در آن گزینه هایی حمایتی از افراد خانواده چه در زمان حیات سرپرست و چه در زمان فوت وی پیش بینی شده است و در قالب طرح های ذیل ارائه می گردد:

– طرح تامین آتیه کودکان

– طرح کمک هزینه تحصیل فرزندان

– طرح تامین جهیزیه و ازدواج فرزندان

– طرح بیمه عمر و بازنشستگی

 

مزایا بیمه نامه

 • بخشودگی مالیاتی حق بیمه های عمر و سرمایه گذاری (ماده 136 و 137 قانون مالیاتهای مستقیم)
 • امکان دریافت چندباره وام تا 90% ارزش بازخریدی بیمه نامه از محل اندوخته بیمه نامه ، بدون هیچ گونه ضمانت ، وثیقه و سایر تشریفات بانکی (جهت تهیه جهیزیه، هزینه تحصیل فرزندان، اشتغال، اجاره یا خرید مسکن، اتومبیل، و…)
 • امکان سپردن اندوخته اولیه جهت افرادی که بدنبال سرمایه گذاری های پر سود می باشند
 • غیرقابل توقیف بودن اندوخته سرمایه گذاری و سرمایه فوت بیمه نامه از طرف طلبکاران متوفی ، پس از فوت بیمه شده
 • امکان انتخاب مدت بیمه نامه بین 5 تا 75 سال
 • امکان خرید بیمه نامه از بدو تولد
 • تعیین ذینفعان به صورت دلخواه و بدون محدودیتهای قانون ارث و همچنین مستثنی بودن از قانون ارث (اموال ماترک)

 

صندوق سرمایه گذاری و مشارکت در منافع:

حداکثر نرخ سود فنی تضمین شده در بیمه ‏ نامه های عمر و سرمایه گذاری، در دو سال اول 16 درصد، در دو سال دوم( از سال سوم تا چهارم) 13درصد و برای مدت مازاد بر چهار سال اول، 10درصد تضمین شده و به صورت روزشمار اختصاص می یابد.

این شرکت به پاس قدردانی از حسن اعتماد بیمه گذاران،با بکارگیری از مجرب ترین نیروهای انسانی اقدام به سرمایه گذاری با بیشترین بازدهی کرده و بیمه گذاران خود را در حداقل 85% از عواید حاصل از سرمایه گذاری مشارکت می دهد. میزان مشارکت در منافع در پایان هر سال مالی به حساب بیمه گذاران منظور می گردد.

 

 • تعهدات بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه تعاون در یک نگاه:

1- پرداخت سرمایه نقص عضو به بیمه شده تا 200 درصد سرمایه فوت
2- پرداخت صورتحسابهای بیمارستانی بیمه شده برای حوادث تا سقف 10% سرمایه فوت
3- پرداخت مستمری به بیمه شده تا 4 برابر حق بیمه پرداختی در صورت ازکارافتادگی
4- پرداخت 5 تا 40 برابر حق بیمه سالیانه در صورت فوت بیمه شده به علاوه اندوخته تشکیل شده تا زمان فوت
5- پرداخت 20 تا 160 برابر حق بیمه سالیانه در صورت فوت بیمه شده به علت حادثه علاوه بر سرمایه فوت به هرعلت
6- معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی بیمه گذار
7- معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت فوت بیمه گذار
8- پرداخت کمک هزینه درمانی امراض خاص (سکته قلبی،سکته مغزی، پیوند اعضا، سرطان، عمل قلب باز) تا سقف 250.000.000 ریال

 • سایر مزایا:

  1- بیمه گذار می تواند در هر زمان از طول مدت بیمه نامه، از ادامه قرارداد انصراف دهد. در صورت انصراف مبلغی معادل با ارزش بازخریدی بیمه نامه که در هر سال مشخص می شود به بیمه گذار تعلق خواهد گرفت.
  2- امکان برداشت از اندوخته
  3- امکان برقراری مستمری مادام العمر یا مدت مشخص در زمان سررسید بیمه نامه
  4- امکان افزایش یا کاهش حق بیمه در طول مدت بیمه نامه با توجه به درآمد بیمه گذار
  5- امکان افزایش حق بیمه و سرمایه پوشش های بیمه ای بیمه نامه به منظور مبارزه با تورم و جلوگیری از کاهش ارزش پول

  6- امکان انتخاب روش های مختلف پرداخت حق بیمه به صورت سالیانه یا اقساطی
  7- امکان پرداخت حق بیمه به روشهای نوین و غیر حضوری

8- ارائه خدمات ویژه به مشتریان ( ارائه کارت اعتباری، تخفیفات در سایر بیمه نامه ها و…..)

 • پوشش بیمه ای امید زندگی:

چنانچه در طول مدت اعتبار بیمه نامه ثابت شود که بیمه شده به موارد تحت پوشش بیمه عمر مبتلا و در آخرین سال حیات خود به سر می برد ( امید به زندگی کمتر از 1 سال از تاریخ تشخیص و اعلام نظر قطعی پزشک معالج و تأیید پزشک بیمه گر )، جهت کمک به درمان بیمه شده بخشی از سرمایه فوت بیمه شده یا ذخیره ریاضی را رعایت شرایط این پوشش به بیمه شده پرداخت می گردد.

 

اطلاعات بیشتر…

بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی:

زمانیکه اشخاص برای خرید یا ساختن خانه و یا رفع نیازهای زندگی وام می گیرند، معمولاً وام گیرنده و وام دهنده این نگرانی را دارند که در صورت فوت وام گیرنده چه پیش خواهد آمد و بازماندگان چه خواهند کرد، لذا بیمه ویژه(مانده بدهکار) برای رفع مشکلات و این قبیل نگرانیهاست که در صورت فوت بیمه شده(وام گیرنده) در طول مدت بیمه(وام) فوت نماید. بقیه اقساط وام او را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده(بیمه گزار) پرداخت می‌نمایند، و از طرف دیگر موسسات اعتباری و یا بانکها بمنظور اینکه وامی که به اشخاص حقیقی داده شده مجدداً به صندوق آنها مسترد گردد. وام گیرنده را بیمه عمر مانده بدهکار می‌نمایند.

بیمه عمر زمانی انفرادی:

این بیمه‌نامه‌ به منظور پوشش خسارت فوت بیمه‌شده در زمان اعتبار بیمه‌نامه صادر می‌شود. حق بیمه این بیمه‌نامه بر اساس شرایط سنی و سلامت بیمه‌شده تعیین می‌شود. در این نوع بیمه چنانچه بیمه شده در خلال مدت بیمه فوت کند و حق بیمه ها تا تاریح فوت پرداخت شده باشد سرمایه مندرج در بیمه نامه به استفاده کننده پرداخت خواهد شد ولی اگر بیمه شده در پایان مدت در قید حیات باشد بیمه گر تعهدی نخواهد داشت و حق بیمه ها قابل برگشت نیست.

بیمه تمام عمر انفرادی:

هدف در بیمه عمر اطمینان یافتن از آینده از طریق تأمین سرمایه یا مستمری برای فرد بیمه شده و یا افراد ذینفع مورد نظر او در موعد مقرر در زمان حیات و یا پس از فوت وی می‌باشد. تعهد شرکت بیمه در این زمینه در مقابل دریافت حق بیمه می‌باشد. بیمه گر در ازای دریافت حق بیمه ، بطور مادام العمر متعهد می شود که اگر هر زمان و به هر علت ، بیمه شده فوت کند سرمایه مندرج در بیمه نامه را با اضافه سرمایه ای که از محل مشارکت در منافع تامین شده به استفاده کننده بپردازد.

بیمه عمر پس انداز انفرادی:

افراد دوراندیش وآینده نگر با هرتوان مالی ازطریق پس اندازهای خود می توانند یک بیمه نامه عمروپس انداز داشته باشند . این بیمه نامه ازطریق جمع آوری پس اندازهای کوچک مردم سرمایه های بزرگ برای آنها تشکیل می دهد . به این بیمه عنوان بازنشستگی هم اطلاق می شود.

 

اطلاعات بیشتر…
 

اهداف بیمه نامه

همانطور که اطلاع دارند کسانیکه از بانکها و یا موسسات اعتباری و یا صندوقهای قرض الحسنه و… برای خرید یا ساختن خانه و یا رفع نیازهای زندگی وام می‌گیرند معمولاً وام گیرنده و وام دهنده این نگرانی را دارند که در صورت فوت وام گیرنده چه پیش خواهد آمد و بازماندگان چه خواهند کرد، لذا بیمه ویژه(مانده بدهکار) برای رفع مشکلات و این قبیل نگرانیهاست که در صورت فوت بیمه شده(وام گیرنده) در طول مدت بیمه(وام) فوت نماید. بقیه اقساط وام او را از تاریخ فوت تا پایان مدت وام یکجا در وجه بانک و یا موسسه وام دهنده(بیمه گزار) پرداخت می‌نمایند، و از طرف دیگر موسسات اعتباری و یا بانکها بمنظور اینکه وامی که به اشخاص حقیقی داده شده مجدداً به صندوق آنها مسترد گردد و همچنین مشکلات تسویه بدهی وام برای بازماندگان بوجود نیاید. وام گیرنده را بیمه عمر مانده بدهکار می‌نمایند.